Ekonomi

Anadolu Isuzu, Avrupa lojistik merkezini Stuttgart’ta açtı

Anadolu Isuzu, dış pazarlarda satış sonrası hizmet kalitesini ve müşteri memnuniyetini artırma hedefi doğrultusunda Avrupa lojistik merkezini Almanya’nın Stuttgart şehrinde açtı.

Türkiye’nin ticari araç markası Anadolu Isuzu, dünyada büyüme hedefi doğrultusunda hem yeni pazarlara açılmaya hem de mevcut pazarlardaki varlığını güçlendirmeye odaklı stratejik yatırımlarına devam ediyor. Son dönemde ihracat başarılarıyla şirket tarihinin en yüksek rakamlarına ulaşan Anadolu Isuzu, satış ve servis ağını güçlendirme hedefi doğrultusunda Almanya’nın Stuttgart kentinde bir lojistik merkezi açtı. Anadolu Isuzu’nun satış sonrası hizmetlerinde fark yaratacak olan merkez, satış sonrası hizmeti kaliteli ve müşteri odaklı geliştirmeyi amaçlıyor.

Her gün yedek modül sevk etme kapasitesine sahip olan lojistik merkezi, Anadolu Isuzu’nun Avrupa’daki bayilerinin yedek modül bekleme ve transfer sürelerini en aza indirerek iş süreçlerini önemli ölçüde hızlandırmayı ve kolaylaştırmayı hedefliyor. Avrupa Lojistik Merkezi sayesinde Anadolu Isuzu, özellikle satış sonrası hizmetlerde büyük değer taşıyan yedek modüllerin teslimat sürelerini bir güne indirecek.

Anadolu Isuzu Operasyonel Fonksiyonlar Kümelenmesi Yöneticisi Hakan Özenç, otomotiv bölümünde lojistiğin tedarik zinciri süreçlerindeki en değerli halkalardan biri olduğunu söyledi.

“Anadolu Isuzu olarak müşteri memnuniyetinde her zaman mükemmelliği ve sürdürülebilirliği hedefliyoruz. Bu doğrultuda yurt içinde olduğu kadar dış pazarlarda da müşterilerimizin istek ve gereksinimlerine en uygun çözümleri geliştirmekteyiz. Almanya’nın Stuttgart şehrinde açtığımız lojistik merkezimiz, Avrupa ihracat pazarlarımıza olan sevkiyatlarımızın en doğru ve verimli şekilde planlanmasında ve ilgili tüm iş süreçlerinin aktif yönetilmesinde kritik rol oynayacaktır. Bu merkez, zorlu bir lojistik operasyon olan servis ve bakım istasyonlarına otomotiv yedek parça sevkiyatını büyük ölçüde hızlandıracaktır. Avrupa lojistik merkezimiz, büyüme hedeflerimiz doğrultusunda lojistik hizmetlerimizin aktif ve verimli bir şekilde gerçekleştirilmesine ve yüksek müşteri memnuniyetine ulaşılmasına yönelik değerli bir adımı temsil ediyor.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

bafra-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu