Haber

CHP Milletvekili Tanrıkulu gazeteci Şardan’ın tutuklanmasına tepki gösterdi

MEHMET MUCAHİT CEYLAN

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, gazeteci Tolga Şardan’ın tutuklanmasına tepki gösterdi. Tanrıkulu, CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, “Tolga Şardan gazetecidir, yalnız değildir, onunla dayanışma içinde olmaya devam edeceğiz ve bu durumu, yargının geldiği ortamı teşhir etmeye devam edeceğiz.”

CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, T24 gazetecisi Tolga Şardan’ın tutuklanmasına ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Tanrıkulu şöyle konuştu:

“HALKIN BİLGİLENDİRİLME HAKKINI SAVUNDU”

“Gazeteci Tolga Şardan tutuklandı. Tolga Şardan gazetecidir ve sadece gazetecilik yapmıştır. 35 yıllık kariyeri gazetecilikle geçmiştir. Halkın haber alma hakkını savundu, basın özgürlüğünü savundu, özgürlükleri savundu. Yaptığı haberler devlet içindeki çeteleri cesurca ortaya çıkarıyordu ve ne yazık ki bugün tutuklandı. Tutuklandı. Ceza kanununun konusu Türk Ceza Kanunu’nun 217. maddesi aynen şöyle diyor: ‘Tek başına’ amacı halkta kaygı, kaygı ve panik yaratmaktır.’ Tolga Şardan’ın haberi ve son haberleri kamuoyunda nasıl bir kaygı, nasıl bir panik, nasıl bir kaygı yarattı?Evet alarm yarattı, aynı zamanda panik yarattı.O panik devlet içinde rüşvet ve yolsuzluğa bulaşanlar ve bu duruma bulaşanlar hakkındadır. Yargı ne yazık ki kendi içlerindeki panik ve çatışma şu: Tutuklamayı o yarattı, bu tutuklamayı gerekli kıldı. Tolga Şardan gazetecidir, yalnız değildir, biz onunla dayanışma içinde olmaya devam edeceğiz ve bu durumu, yargının geldiği ortamı teşhir etmeye devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu