Teknoloji

“Uzaya Gidecek İlk Türkler Açıklandı!”

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Türkiye’den Türkiye’nin gündemini değiştirecek bir açıklama geldi. Bakan Varank, uzaya gidecek Türklerin belli olduğunu duyurdu. Bakan Varank’ın açıklamasına göre şanslı isimler önümüzdeki günlerde Cumhurbaşkanı tarafından açıklanacak. kaydeden Recep Tayyip Erdoğanilan edilecektir.

Hatırlayanlarınız vardır; türkiye son yıllarda Ulusal Uzay Programı resmen ilan edildi. Türkiye uzay yarışmasına katılacak Bu programın aşamalarından biri de bir Türk vatandaşını uzaya göndermekti. İşte Bakan Varank, resmen o isimler belli oldu. ilan etti.

Mustafa Varank’ın yaptığı açıklama şöyle:

“Geçenlerde Cumhuriyetimizin 100. yılında bir Türk vatandaşını onurlandırdık. Uluslararası Uzay İstasyonuna göndereceğiz. Bu arkadaşımız orada bilimsel deneyler yapacak. Sağlık Bilimleri Üniversitesi, bu Türk uzay gezginlerinin seçilmesinde önemli katkılarda bulundu. Uzay ve havacılık alanında önemli ruhsal testler birlikte yaptık.

Adaylarımız aslında belli, yakında İnşallah Cumhurbaşkanımız bu isimleri kamuoyu ile paylaşacaktır. Türkiye, 100. yılında bir vatandaşını Uluslararası Uzay İstasyonu’na gönderecek. türk vatandaşı ay ve yıldızlarla bayrağımızı alUluslararası Uzay İstasyonu’nda onu en hoş şekilde temsil edecek.”

cavdirajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu